Pátek 2. prosince 2022, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 2. prosince 2022 Blanka

Tak to referendum jsme nedali, pane Prchale..

2. 10. 2022 8:01:36
Ze zásady nepřeji nikdy nikomu nic zlého, ale docela rád bych byl virtuálně přítomen u soukromého rozhovoru pana Babiše a jeho centrálního mozku pod značkou Marek Prchal.

Zdá se, že poslední dobou zmíněný mozek nějak přestává fungovat, drhne a předpokládané závěry jsou v přímém rozporu s realitou.

Tak třeba dnes již démonické Čapí hnízdo. Nebýt mnohaletého úspěšného brždění soudního procesu, mohl už být dávno za námi a zběsilý tok času by jej dávno odvál kamsi za obzor všeobecné paměti a stal by se bezvýznamnou episodou, která by zajímala už jen opravdové hnidopichy a pana Kmentu. Vždyť i současná hlava státu to přes všechny Bambergy a Olova dala taky a to dokonce dvakrát a to jsme byli na žebříčku všeobecné slušnosti mnohem výše než dnes. Místo toho se to zatrachtile sešlo zrovínka v době voleb a vychází najevo, že důvodem procesu byla obyčejná chamtivost hlavního protagonisty, kterému pitomých 50 míčů stálo za námahu a kvůli které si teď asi hodně doma nadává. U soudu navíc pan Prchal není, takže pan JUDr. Brůna nestačí plácat svého mandanta po ruce, aby byl proboha chvilku zticha a neskákal Jeho ctihodnosti do řeči, protože - a to je nejspíše pro pana Babiše překvapení - v soudní síni to není jako v Agrofertu nebo v poslaneckém klubu ANO.

Volby do poslanecké sněmovny v minulém roce se taky moc nezdařily a to pan Babiš bušil do Pirátů jako pověstný lev do mříží. Sice se mu je povedlo docela upozadit, občané je vykroužkovali do pouhých 4 mandátů, ale nepočítalo se s tím, že ty hlasy dají někomu jinému než ANO. A tak logoreický pan Havlíček a paní Schillerová (Pávová) byli nuceni usednout do opozičních lavic.

Kampaň - nekampaň v kempovém voze asi taky nebylo to úplně nejlepší. Samozřejmě, že cirkus Babiš přitáhl pozornost návsí, kde se seběhli naši spoluobčané, aby na vlastní oči viděli toho z televize. Ani tady si moc nedával pozor na ústa, takže bylo možné slyšet v jedné větě různé perly, jako kupříkladu že on si žádný dům ve Francii nekoupil a když, tak za vlastní peníze. Možná i některým skalním došlo, že za jejich peníze by se pan předseda neměl poflakovat po vlasti (nikoli jeho rodné), ale měl by dle vlastních slov nekecat a makat, jak koneckonců tvrdil na plakátech, kterými druhdy olepil naši kotlinu.

Ani komunální volby neprovedly pověstné tsunami a to je současná vláda v pěkné patálii s cenami energií a válkou za humny. To, že za Babiše bylo líp, víme jaksi všichni, protože podstatnou část svého vládnutí prožil v hospodářské konjunktuře, kdy rozhazoval peníze lopatou na jízdenky "zadarmo", což byl docela povedený oxymorón. Dokonce zbyly nějaké milióny i na řadu uměleckých fotografií nejlepší ministryně financí naší novodobé éry (pozor - toto není ironie, anžto byla doposud jediná). Že předal svému nástupci ve funkci vyjedený krám, nám z řečného tria Babiš - Schillerová - Havlíček neřekl ani jeden z nich.

Jen tak mimochodem ten Dozimetr a svatba paní Mračkové - Vildumetzové, na které byli přítomen i pan Babiš sám spolu s těmi mafiány, kterými pak mlátil o hlavu panu Rakušanovi, to taky nebyl ten úplně nejlepší nápad.

No a nakonec poslední debakl. Místo autobusu ANO, který by přijel před Senát plně obsazený, k nám dorazil Velorex s třemi cestujícími. Pan předseda sice mával jakýmsi papírem, který mu v pudu sebezáchovy pan Prchal stačil podstrčit a v němž byla jakási čísla o volební účasti příznivců ANO, ale porážku tím neokecal ani náhodou. Jistě - nový termín polistopadový kartel se asi ujme stejně jako pražská kavárna a podobné neologismy - ale tři ze sedmadvaceti jsou definitivou na příští dva roky. Opět jsme místo férového přiznání porážky slyšeli cosi o kampani, ale to je již páně Babiše zvyklý folklór, který se více méně vždy očekává.

"Ten pitomý nápad o referendu o vládě navrhl kdo?" bude nejspíše základní dotaz na pana Prchala a jeho PR boys. A opravdu lituji, že z tohoto rozhovoru nebude přímý přenos. Protože by se možná mnozí voliči ANO nestačili divit, komu že to stále slepě důvěřují.

Psáno pro www.blogosfera.cz

Autor: Tomáš Vodvářka | neděle 2.10.2022 8:01 | karma článku: 44.44 | přečteno: 5645x

Další články blogera

Tomáš Vodvářka

Podivuhodná noc - adventní povídka

Dnes je první neděle adventu. Období, zakončené podivuhodnou nocí, v níž se dějí zázraky - věci, jež jsou za zrakem našeho chápání. Ať se nám všem navzdory okolním okolnostem vydaří.

27.11.2022 v 8:53 | Karma článku: 21.20 | Přečteno: 318 | Diskuse

Tomáš Vodvářka

O ženském opylování - Manželské toccaty a fugy

I když má název dnešního blogu jistý nádech erotického pelu, upozorňuji čtenáře dychtícího po tomto druhu čtiva, že bude následnými řádky zklamán. Jde o zcela běžnou činnost, spojenou s předvánočním časem.

26.11.2022 v 8:54 | Karma článku: 36.25 | Přečteno: 2425 | Diskuse

Tomáš Vodvářka

Tvrdý voják a dobrý stratég Surovikin

Takto označil bloger, bývalý předseda ČSSD a vlády České republiky Jiří Paroubek jedince, který nyní vede "speciální vojenskou operaci" na území svrchovaného státu.

24.11.2022 v 5:36 | Karma článku: 39.47 | Přečteno: 2271 | Diskuse

Tomáš Vodvářka

Jak jsem šel manifestovat za svobodu.

Po 33 letech útlaku, nesvobody a manipulací jsem se konečně odhodlal a statečně vyrazil na demonstraci za lepší příští. Tady je popis mého hrdinského činu.

22.11.2022 v 12:58 | Karma článku: 42.11 | Přečteno: 4654 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Aleš Merta

Když vládní samochvála zapáchá

KDU – ČSL se na svém facebooku chlubí, jak zařídila navýšení důchodů těm, kteří vychovávali děti. Ovšem věc má menší háček.

1.12.2022 v 19:43 | Karma článku: 23.40 | Přečteno: 386 | Diskuse

Karel Trčálek

Dvě statečné ženy se v Senátu postavily proti záměru cvičit u nás banderovce z Ukrajiny

Správně bych měl napsat jen dvě statečné ženy, přičemž jednu z nich odvezla ze Senátu záchranka, protože na chvíli ztratila vědomí. Začíná přituhovat, fašistická diktatura už likviduje každého, kdo se jí postaví na odpor

1.12.2022 v 19:04 | Karma článku: 14.13 | Přečteno: 310 | Diskuse

Miroslav Václavek

Multikulturalismus, může mi prosím pěkně někdo vysvětlit, co to jako má být?

Ano, na to se dnes ptá mnohý člověk. V médiích je toho slova plno, hovoří se o něm po hospodách, je slyšet na demonstracích, ale nikdo neví vo co jako gou. A proto je nejvyšší čas, abyste se to dozvěděli.

1.12.2022 v 17:00 | Karma článku: 12.51 | Přečteno: 460 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Historie: Přestaňte ignorovat židovskou Nakbu!

Valné shromáždění schválilo další ostudnou protiizraelskou rezoluci. Tentokrát se týká chystaného 75. výročí založení židovského státu v Palestině – z rozhodnutí téhož orgánu. Ten dnes hovoří zprostředkovaně o katastrofě.

1.12.2022 v 14:03 | Karma článku: 16.58 | Přečteno: 190 | Diskuse

Jan Bartoň

Nerudové hrozí údajný střet zájmů

Nejen dva „borci“ kandidující na prezidenta zapletení do spolupráce s StB, tj. Petr Pavel a Andrej Babiš, jsou tiskem propírání. Aby se to „vyrovnalo“, média vytahují špínu i na Danuši Nerudovou, protože má manžela.

1.12.2022 v 8:00 | Karma článku: 22.37 | Přečteno: 638 | Diskuse
VIP
Počet článků 833 Celková karma 35.02 Průměrná čtenost 2566

Idealista, který věří, že lidé jsou v podstatě slušní. Nejpodstatnější jsou lidské vztahy, vše ostatní je pomíjivé.

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

Oblíbené články

Oblíbené knihy

Co právě poslouchám

více

Ivan Trojan si s manželkou vypořádal majetek, bulvár spekuluje o rozvodu

Ivan Trojan (58) a Klára Pollertová-Trojanová (51) si v září podle veřejně dostupných dokumentů vypořádali společný...

Vsadil na neobvyklý nápad, už má 35 zaměstnanců a rostou i do světa

Lukáš Legát začal podnikat před devíti lety. Z původně garážové firmy je dnes společnost s pětatřiceti zaměstnanci,...

Žena už nemohla vystát obří ňadra, rozhodla se pro operativní zmenšení

Kylie Perkinsová, čtyřiadvacetiletá dvojnásobná matka z Aljašky, podstoupila zmenšení poprsí, aby se zbavila...

Otec zavelel, šetříme! Rodina vypnula elektřinu a topí jednou týdně

Zvyšování cen energií nutí lidi k nečekaným rozhodnutím. Jedna rodina z Londýna se rozhodla vrátit do minulosti. Šetří,...

Žena je pro mnohé příliš sexy, bývalí učitelé její odhalování nechápou

Říká si Ona Artist a na internetu pravidelně zveřejňuje sexy snímky. Pro mnohé už je to přehnané a především její...