Pátek 2. prosince 2022, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 2. prosince 2022 Blanka

Tvrdý voják a dobrý stratég Surovikin

24. 11. 2022 5:36:55
Takto označil bloger, bývalý předseda ČSSD a vlády České republiky Jiří Paroubek jedince, který nyní vede "speciální vojenskou operaci" na území svrchovaného státu.

Pan Paroubek jej přirovnává k "úspěšným sovětský maršálům II. světové války" a označuje jej za "nelítostného vojáka". Ve svém blogu, který lze snadno nalézt, pak popisuje generálovu taktiku "znehybnění" ukrajinské armády tím, že likviduje energetickou infrastrukturu země a působí exodus civilního obyvatelstva Ukrajiny, který se může týkat i naší země.

Je třeba si zvyknout, že v každé zemi na světě se najdou jedinci, kteří jsou poněkud jednodušší ve svých úvahách, což je ještě ta příznivější varianta. Pak jsou tací, u nichž primárně nepředpokládáme přítomnost slaboduchosti či ještě nižšího stupně inteligence, kteří vědomě podporují agresora a tím pádem se nekompromisně staví na stranu zločinů, které páchá ruská armáda. Pokud to dělá nějaký zapšklý strejda v hospodě v Horní Dolní, je to sice smutné, ale relativně bezvýznamné. Pokud se toho ale dopouští bývalý čelný představitel státu, je to na pováženou. Ne, že by pan Paroubek ještě politicky něco znamenal (jeho volební úspěchy jsou poslední léta spíše nižší), ale přeci jen je známý a tak jeho projevy ve veřejném prostoru mohou někoho ovlivňovat.

Navíc v této rétorice není sám. Parlament České republiky v minulých odhlasoval rezoluci, že Rusko je teroristickým státem. Jak je zřejmé z hlasování, našla se v našem zákonodárném sboru jedna strana, která jako jeden muž/žena tuto rezoluci odmítla (bližší zde). Téměř se nechce věřit, že se mezi jejími 20 poslanci nenašel ani jediný/jediná, jež by neviděl zřetelné rysy faktické genocidy, kterou Rusové na Ukrajině provádějí. Rovněž zástupci této strany v Evropském parlamentu (generál Blaško a psychiatr David) zaujali stejný postoj, stejně jako vůdkyně KSČM Kateřina Konečná.

Je třeba si klást otázku, v čem tkví podpora výše uvedených jedinců pro "dobrého stratéga a nelítostného vojáka" Surovikina. Nejspíše i jim se doneslo, že ruské rakety likvidují energetické zdroje v dalekém zázemí fronty (zde si nejsem tímto slovem jist, protože žádná válka to přece není). Jaký význam má zničení elektrárny ve Lvově, Kyjevě a dalších vzdálených místech? Jak přispívá k myšlení a postojů našich současných i bývalých zákonodárců fakt, že ruské střely zabíjejí novorozence v nemocnicích, že jsou znásilňovány ženy na okupovaných územích a děti jsou loupeny a odváženy do Ruska "na převýchovu"? Opravdu je to dle pana Paroubka projev "geniální strategie" a pro členy SPD "non-teroristický přístup"?

Nelze se posléze divit, že Prahou či jinými městy se pohybují průvody, jejichž účastníci nesou trička s Putinovým portrétem, dožadují se pádu naší vlády, která vyjadřuje svůj nekompromisní postoj vůči ruským okupantům a jednoznačnou podporu postupu Západu vůči Rusku. Požadují okamžité zastavení dodávek zbraní Ukrajině, což by znamenalo její kapitulaci a vítězství agresora. Že by byl časem na řadě další stát se stejnou režií "dobré strategie Surovikina", tyto jedince nezajímá. Historie, která se v podobných případech opakuje s železnou pravidelností a scénářem, je jim nejspíše nedostupná či hůře lhostejná.

Jak jsem již uvedl, každý národ má podobné jedince. Jak je však známo, bývají posléze historicky zavedení jako etalon defétismu a kolaborace s nepřítelem. Norové mají svého Vidkuna Quislinga, Francouzi svého maršála Pétaina. V našich poměrech se v této pozici již docela dobře etabluje Jiří Paroubek. Těch 20 poslanců za SPD nejspíše upadne v zapomnění, ale Jiří Paroubek - zdá se - nám takto historicky zůstane zachován.

Psáno pro www.blogosfera.cz

Autor: Tomáš Vodvářka | čtvrtek 24.11.2022 5:36 | karma článku: 39.47 | přečteno: 2271x

Další články blogera

Tomáš Vodvářka

Podivuhodná noc - adventní povídka

Dnes je první neděle adventu. Období, zakončené podivuhodnou nocí, v níž se dějí zázraky - věci, jež jsou za zrakem našeho chápání. Ať se nám všem navzdory okolním okolnostem vydaří.

27.11.2022 v 8:53 | Karma článku: 21.20 | Přečteno: 319 | Diskuse

Tomáš Vodvářka

O ženském opylování - Manželské toccaty a fugy

I když má název dnešního blogu jistý nádech erotického pelu, upozorňuji čtenáře dychtícího po tomto druhu čtiva, že bude následnými řádky zklamán. Jde o zcela běžnou činnost, spojenou s předvánočním časem.

26.11.2022 v 8:54 | Karma článku: 36.25 | Přečteno: 2425 | Diskuse

Tomáš Vodvářka

Jak jsem šel manifestovat za svobodu.

Po 33 letech útlaku, nesvobody a manipulací jsem se konečně odhodlal a statečně vyrazil na demonstraci za lepší příští. Tady je popis mého hrdinského činu.

22.11.2022 v 12:58 | Karma článku: 42.11 | Přečteno: 4654 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Michal Lendvorsky

Ste nespokojní v práci? Rozmýšľate o zmene? Zdieľame s Vami varovné signály v zamestnaní.

Štúdie odhalili, že 85% ľudí nemá rado svoju prácu. No naozaj je čas na zmenu? Poďme to spoločne zistiť.

2.12.2022 v 7:02 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 23 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Kauza Kramný. Hypotéza č. 3

V roce 2013 prožíval Egypt další dramatické období. Po první revoluci z ledna – února 2011 přišla revoluce druhá. Miliony protestujících proti islamistickému prezidentovi dosáhly svého. Podpořila je armáda, Mursí byl svržen.

1.12.2022 v 23:22 | Karma článku: 13.62 | Přečteno: 273 | Diskuse

Zbyšek Hlinka

Odpouštějte, ať může být odpuštěno i vám

V souvislosti s prezidentskou volbou se strhla vášnivá přestřelka na téma prastarých hříchů. S velkým podivem však sleduji, že bližší minulost nebo současnost kandidátů zajímá málokoho. Pradávné je prostě neodpustitelné.

1.12.2022 v 19:28 | Karma článku: 8.49 | Přečteno: 145 | Diskuse

Alena Šnajdrová

Deset věcí, které nesnáším

Úvodem varuji, že tento článek je stoprocentně subjektivní, emočně zabarvený a do vysoké míry mojí leností poznamenaný.

1.12.2022 v 18:42 | Karma článku: 10.64 | Přečteno: 318 | Diskuse

Jiří Turner

Kramný je nevinný!

Vy to nevíte, nebo se k tomu neumíte vyjádřit? Může to být tím, že nemáte dostatek informací.Nemáte je, protože nejste vyšetřovatelé, státní zástupci a soudci. Naštěstí máme politiky, kteří vědí všechno nejlépe. Tedy, myslí si to.

1.12.2022 v 10:25 | Karma článku: 36.58 | Přečteno: 7699 | Diskuse
VIP
Počet článků 833 Celková karma 35.02 Průměrná čtenost 2566

Idealista, který věří, že lidé jsou v podstatě slušní. Nejpodstatnější jsou lidské vztahy, vše ostatní je pomíjivé.

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

Oblíbené články

Oblíbené knihy

Co právě poslouchám

více

Ivan Trojan si s manželkou vypořádal majetek, bulvár spekuluje o rozvodu

Ivan Trojan (58) a Klára Pollertová-Trojanová (51) si v září podle veřejně dostupných dokumentů vypořádali společný...

Vsadil na neobvyklý nápad, už má 35 zaměstnanců a rostou i do světa

Lukáš Legát začal podnikat před devíti lety. Z původně garážové firmy je dnes společnost s pětatřiceti zaměstnanci,...

Žena už nemohla vystát obří ňadra, rozhodla se pro operativní zmenšení

Kylie Perkinsová, čtyřiadvacetiletá dvojnásobná matka z Aljašky, podstoupila zmenšení poprsí, aby se zbavila...

Otec zavelel, šetříme! Rodina vypnula elektřinu a topí jednou týdně

Zvyšování cen energií nutí lidi k nečekaným rozhodnutím. Jedna rodina z Londýna se rozhodla vrátit do minulosti. Šetří,...

Žena je pro mnohé příliš sexy, bývalí učitelé její odhalování nechápou

Říká si Ona Artist a na internetu pravidelně zveřejňuje sexy snímky. Pro mnohé už je to přehnané a především její...