Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Omluva komunistickým poslancům

25. 05. 2017 15:47:31
Jelikož ministr Herman nenašel v sobě dostatek odvahy a cti se omluvit za své nehoráznosti komunistickým poslancům při svém projevu v Parlamentu ČR, učiním tak za něj.

"Soudruzi a soudružky z Komunistické strany Čech a Moravy, Přijměte hlubokou omluvu za to, že jste museli dnes v Parlamentu ČR poslouchat pana ministra kultury České republiky, v nichž napadl vaši stranu, ideologii a historii naší země.

Všichni dobře víme, že zakladatel ideologie komunismu Vladimír Iljič Lenin, jehož ostatky dodnes zdobí Rudé náměstí, nechtěl nic jiného, než lidské dobro a zrození nového člověka. Pro tuto svou myšlenku neváhal v rámci revolučního zápalu obětovat ony třísky, které se při kácení lesa vždy objevují. Že těch třísek byly miliony, je věc vedlejší, podstatou bylo zřízení, jenž přineslo lidem opravdovou radost a rovnoprávnost z jediné ideologie, jenž vylučovala cokoli jiného. Ti, kteří se vzepřeli, byli smeteni spravedlivým hněvem lidu. Jen hnusná propaganda poukazuje na hladomory v obilnici Ukrajině, dokladuje existenci Gulagů na Sibiři a statisíce poprav.

V našich podmínkách nám teprve Klement Gottwald ukázal, jak je správně třeba kroutit krkem těm, kteří se tak nějak vzpírají onomu vznosnému ideálu lidské avantgardy. Teprve po demokratickém uchvácení moci bylo možné zahájit onen opravdový proces výstavby socialismu, což lze dokladovat krásným rozvojem krajiny třeba v oblasti mostecké uhelné pánve, ropných lagun na Ostravsku či hezkými seschlinami lesních porostů v Krušnohoří.

Rovněž lidem se žilo radostněji.Usměvavé družstevnice jednotily řepu či podle zkušeností sovětských kolchoznic začaly objevovat chlévskou mrvu jako ideální prostředek k hnojení. Ve svém volném čase občané spontánně projevovali svůj rozhořčený hněv nad zrádci demokracie a republiky, takže ony ztroskotance a zaprodance bylo nutné umlčet po geniálním projevu prokurátora Urválka. Rovněž se obyvatelé rádi účastnili mýcení náboženských pověr a předsudků, likvidaci řádů a přestavby klášterů a kostelů v tolik potřebné vepříny.

Teprve pod vaším vedením mohly být konečně uskutečněny velké plány v rámci oněch pověstných pětiletek. Radostně jsme doháněli prohnilý Západ, který se sice tak nějak stále nedařilo dostihnout, ale přiznejme si, nebýt listopadu 1989, tak jsme jim dneska už nepochybně dýchali na záda produkcí železa na hlavu. Rovněž lze s jistotou tvrdit, že by občané republiky rozhodně netrpěli nedostatkem toaletního papíru či dámských vložek. Třeba by se našel i nějaký jogurt nebo pomeranč.

Daleko největším prohřeškem proti demokracii však byl vstup naší republiky do NATO. Nebýt skřeta Havla, tak jsme se dodnes mohli radovat z přítomnosti sovětských vojáků v našich krásných lesích, obdivovat jejich novostavby, dýchat naftové výpary z lesních porostů, kam vjely jejich tanky či spolu s nimi oslavovat při prvomájových průvodech naše nerozborné přátelství s lidem země, kde zítra znamená již včera. V čele strany mohl dodnes stát skvělý rétor a myslitel Milouš Jakeš, jehož proslovy - a to si přiznejme - chybí opravdu všem. Následné pikle s armádou Bundeswehru, provokativní průjezdy US army a naše účast na výbojích všude po světě nám přináší jen ostudu a zmar.

Jen díky vám a vašim soudruhům v Parlamentu ČR stále nezahynula možnost navázat úzkou spolupráci s Korejskou lidovou republikou či Venezuelou, neboť - jak jen vy víte a naše média úzkostně tají - jen v těchto zemích se lidem opravdu, ale opravdu dobře žije. Proto je třeba, abyste se vší rozhodností, ano s onou stalinskou tvrdostí, neustále propagovali ony jediné správné myšlenky, jejichž absenci tak tragicky pociťujeme.

Zkušenosti máte. Pan Ondračka to umí dobře s obuškem a tatínek pana Grebeníčka třeba s pálením cigaretami. I pan Vondruška - ten citlivý vězeňský dozorce - se bude jistě hodit.

Takže - soudruzi - nic si z projevu pana Hermana nedělejte, vyhrňte si rukávy a spusťte ona pověstná kola. Všichni na vás čekáme".

Autor: Tomáš Vodvářka | čtvrtek 25.5.2017 15:47 | karma článku: 48.72 | přečteno: 49383x

Další články blogera

Tomáš Vodvářka

Můj vstup na prkna, jež znamenají svět

Pamatuji si dobře, že jsem jako náctiletý tak trochu pošilhával po jiné než současné kariéře, ale jak praví staré české přísloví: "Nikdy není pozdě".

11.12.2017 v 13:31 | Karma článku: 16.85 | Přečteno: 243 | Diskuse

Tomáš Vodvářka

Říkanky veskrze zeměpisné

Jeden takhle jede v autě a hlavou se mu honí myšlénky lecjaké. Tak je dá na papír a posléze i na monitor.

6.12.2017 v 12:35 | Karma článku: 19.07 | Přečteno: 437 | Diskuse

Tomáš Vodvářka

Teď když máme, co jsme chtěli...

zpívalo se v jedné budovatelské písni, kterou znají ti, kteří chodili do školy před rokem 1989. Zdá se, že význam prvních 6 slov písně je universální.

4.12.2017 v 20:06 | Karma článku: 43.66 | Přečteno: 6769 | Diskuse

Tomáš Vodvářka

Krásný čas adventní

Pokud bychom v dějinách lidstva měli najít onen pomyslný velký třesk, z něhož se posléze zrodil advent, bylo to před zhruba dvěma tisícovkami let.

3.12.2017 v 7:55 | Karma článku: 26.43 | Přečteno: 490 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Ivo Panuš

Jsme národem špekulantů … a tak teď jsme si na paškál vzali Gabrielu Koukalovou...

... ale asi takto, rozhodně se nevyplácí spekulovat o zdravotním stavu a pochybovat o tom, jestli je někdo nemocný, či opravdu zraněný, zda simuluje, a nebo je to dokonce všechno věc účelová ... to potom už je sprosté rouhání.

13.12.2017 v 21:05 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 61 | Diskuse

Libor Chrášťanský

Černoprdelníci, páterové, flanďáci, křesťani…

Kolik kritiky, nenávisti, zloby, zášti, zesměšňování a útoků. Není snad den, aby se někdo někde neotíral o církve, věřící, kněží – podkládal to zaručenými argumenty o historii, fanatizmu, zločinech, bláznovství, aj.

13.12.2017 v 20:09 | Karma článku: 19.16 | Přečteno: 380 | Diskuse

Jaromír Hlubek

EU není velmoc

Pokud si někdo myslí, že EU je jakýmsi hospodářským gigantem a naše její opuštění bude znamenat náš zánik, tak je na obrovském omylu. Je to ideologický moloch postavený na hliněných nohách, pod kterými již teče voda

13.12.2017 v 18:28 | Karma článku: 31.52 | Přečteno: 624 | Diskuse

Jan Ziegler

Poslouchala Kryla, a komunisté ji poslali do vězení

Bohužel je to pravda, za poslouchání muziky, která se rudému režimu nelíbila, posílali soudruzi lidi za mříže. Hana Petrášová za to od Okresního soudu v Ústí nad Orlicí dostala v roce 1980 osm měsíců nepodmíněně.

13.12.2017 v 17:38 | Karma článku: 25.78 | Přečteno: 826 | Diskuse

Vladimír Havránek

Smutné pokračování případu řidiče, jehož v Plzni šikanovali policisté!

Jak se vyvíjí kauza řidiče, jehož v září ohrožovali policisté v civilu? Zcela podle očekávání. GIBS odmítá řidiči, jehož šikanovali nahlédnout do spisu. Nyní jej čeká již třetí výslech. Ten první trval 5 hodin.

13.12.2017 v 15:39 | Karma článku: 41.08 | Přečteno: 2999 | Diskuse
VIP
Počet článků 393 Celková karma 30.78 Průměrná čtenost 2194

Idealista, který věří, že lidé jsou v podstatě slušní. Nejpodstatnější jsou lidské vztahy, vše ostatní je pomíjivé.

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

Oblíbené články

Oblíbené knihy

Co právě poslouchám

více
Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.